Post

Żywność wspomagająca wątrobę

Ostatnia aktualizacja 25 MAJA 2018 r.

Gorzkie pokarmy

Pokarmy, które są gorzkie pomagają stymulować produkcję i przepływ żółci. Jedną z funkcji żółci jest usuwanie toksyn, a także szkodliwych mikroorganizmów poprzez eliminowanie ich z organizmu. Sugeruje się, że 30 minut po zjedzeniu karczocha lub innych gorzkich pokarmów w odpowiedniej ilości, przepływ żółci jest znacznie zwiększony, co jest pomocne dla wątroby.

Gorzkie pokarmy są znane z tego, że pomagają wątrobie na różne sposoby:

    antybakteryjnie i antytoksycznie Pomaga zrównoważyć hormony Wspomaga regenerację komórek wątroby Zwiększa przepływ krwi i tlenu do wątroby Zmniejsza poziom tłuszczu i cholesterolu Poprawia trawienie, co pomaga wątrobie Wysoka zawartość przeciwutleniaczy chroni komórki wątroby przed uszkodzeniem przez toksyny.

Kilka przykładów gorzkich pokarmów:

Karczoch, rukola, gorzka dynia/melon, korzeń łopianu, cykoria, mniszek lekarski, kozieradka, jarmuż, oliwki, cykoria i rzodkiewka. Możesz pić sok z zielonymi jabłkami i plasterkiem cytryny, aby był bardziej smaczny.

Jeśli to możliwe, używaj produktów organicznych, ponieważ są one powszechnie spryskiwane pestycydami, co może dodatkowo obciążać wątrobę toksycznością.

Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe

Niezbędne kwasy tłuszczowe pochodzące z tłoczonych na zimno organicznych olejów, takich jak oliwa z oliwek, konopie i nasiona lnu, są wspaniałym wsparciem dla wątroby. Pomagają one organizmowi poprzez zapewnienie bazy lipidowej, która wiąże się ze szkodliwymi toksynami w organizmie i odprowadza je z organizmu.

Kwasy tłuszczowe zwiększają metabolizm organizmu w spalaniu tłuszczów i regulują zdrowy poziom cholesterolu w organizmie. Działania te pomagają zmniejszyć obciążenie wątroby toksynami, umożliwiając jej dobre funkcjonowanie.

Wysokiej jakości olej z wątroby dorsza i olej rybny z renomowanych firm są również pomocne i lecznicze dla wsparcia wątroby. Właściwości przeciwzapalne zapobiegają zapalnym uszkodzeniom komórek wątroby.

Mleczny oset

Mleczny oset zawiera aktywny związek przeciwutleniający o nazwie sylimaryna, który jest silnym środkiem detoksykacyjnym. Pomaga on wzmocnić najważniejsze antyoksydanty w naszym organizmie: glutation i dysmutazę ponadtlenkową.

Jedno z badań wykazało, że sylimaryna zwiększyła zawartość glutationu w jelitach i wątrobie nawet o 50 procent. Obecność glutationu pomaga chronić narządy przed uszkodzeniami wywołanymi stanem zapalnym przez toksyny.

Ostropest plamisty chroni liczne wątrobowe błony komórkowe i zmniejsza wchłanianie toksyn do wątroby.

Silymaryna wspomaga regenerację komórek wątroby i neutralizuje wpływ toksyn na wątrobę. Jest przydatny w leczeniu alkoholowego zapalenia wątroby, alkoholowego stłuszczenia wątroby, marskości wątroby - zatrucia wątroby i wirusowego zapalenia wątroby.

Ostropest plamisty może być przyjmowany w postaci suplementów. Można go kupić w lokalnym sklepie zdrowia lub kupić online tutaj.

Przejdź do Foods for Liver Health.

Niektóre z linków, które zamieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z ich stosowaniem, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej
Pokaż komentarze (1)

Komentarze (0)

Zostaw komentarz