Post

Testujemy HUROM HH2G

HUROM HH2G to stosunkowo nowy model wyciskarki najbardziej znanej marki na rynku. Stosunkowo, ponieważ jego projekt powstał już w 2014 roku, co dało ekspertom czas na jego dokładne sprawdzenie, a teraz trafia również w nasze ręce.

HH2G w stosunku do swojego kultowego poprzednika został wyposażony w nowy silnik. Pracuje on z jeszcze mniejszą prędkością obrotową. Przekłada się to na sok lepszej jakości, bardziej klarowny i na jeszcze mniejszą ilość pulpy. Bardzo łatwo jest zauważyć też różnice w wyglądzie. HH2G dostała nową półlitrową misę z podziałką. A nowy wał i nowe sita wymusiły też zmianę obudowy. Jest ona teraz bardzo podobna do modelu 700. Producent upewnił się też, że jego produkt jest w pełni wolny od bis fenolu A, czyli niebezpiecznej substancji, która pojawiała się czasami w plastiku wykorzystywanym do produkcji urządzeń AGD. Wiele osób zwraca uwagę na obecność zatyczki zatrzymującej wypływanie soku z wyciskarki. Jest to wygodne, ponieważ nie trzeba mieć dostawionego dzbanka w trakcie wyciskania, a do tego możliwe jest dodanie do soku jakichś innych składników i uzyskanie w ten sposób na przykład koktajlu regeneracyjnego na bazie jogurtu. Najważniejsza jest mimo wszystko jakość wyciskanego soku.

Nowy silnik to tylko 43 obroty na minutę, ale za to ich siła jest potężna, dzięki czemu wydobywający się z urządzenia sok jest klarowny, zimny i nie ma w nim powietrza. W takim soku zachowane są wszystkie delikatne substancje odżywcze, w tym przede wszystkim enzymy roślinne. Bardzo łatwo można też zauważyć, że wyciskanie soku to proces cichy. Uzyskano to poprzez usuniecie zębatek. W praktycznej pracy wyciskarki wszystko przebiega sprawnie i nie dochodzi do blokowania się surowca w urządzeniu. Kiedyś bywał to problem, ale w HH2G działają odpowiednie mechanizmy zapobiegające takim sytuacjom. Pojawiły się zupełnie nowe wycieraczki, a wał został ulepszony do poziomu gwarantującego, że nic się nie zablokuje i nie dojdzie do awarii. Trudno jest sobie również wyobrazić wygodniejszą pracę z urządzeniem. HH2G jest bowiem wyciskarką pionową, do której wystarczy wrzucić surowiec, a on już będzie w odpowiednich ilościach przesuwał się w kierunku wała. Najważniejsze elementy są wykonane z GE-ULTEMu, dzięki czemu nie trzeba się bać, że taka autonomiczna praca doprowadzi do jakichś usterek.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz