Post

Najlepsze wyciskarki - czyli ile jest soku w soku

​Pewnie wśród młodych ludzi mało osób zna polskie komedie z okresu PRL, w których padło słynne stwierdzenie ile jest cukru w cukrze. My natomiast zadajemy pytanie ile jest soku w sokach. I to ciekawa kwestia, nad która pewnie niewiele osób w ogóle się zastanawiało kiedykolwiek. W rzeczywistości jak się okazuje to jedynie wyciskarki dają nam szanse na przygotowywanie wartościowego soku, w którym będą te wszystkie cenne dla nas i naszego zdrowia składniki odżywcze.

Przede wszystkim musimy się zastanawiamy się nad tym dlaczego to właśnie wyciskarki mają być lepsze. Jeśli chcemy dobrze na takie pytanie odpowiedzieć to najpierw musimy wyjaśnić sobie różnice między wyciskarką do soków a wirówką. Różnica polega na tym jak sok jest pozyskiwany. Wirówka będzie rozcinała owoce a sok będzie uzyskiwany przez siłę odśrodkową. Warto zaznaczyć, że w taki sposób niestety będzie się marnować spora ilość nieposiekanego owocu. Natomiast wyciskarka będzie pracować w taki sposób, że zgniata produkty. Kolejne krople napoju pozyskuje się z każdej komórki surowca, który będzie obrabiany. Dzięki temu części, które są wyrzucone po produkcji są już praktycznie suche w wyciskarce, natomiast w wirówce będą one właściwie cały czas mokre. Jeśli są suche to znak, że właśnie udało się uzyskać maksymalną ilość soku jaką się dało pozyskiwać.

Ważne jest również to, że wyciskarki nie wymagają obierania produktów tak jak się to dzieje w przypadku sokowirówek. Ich praca doprowadza również do podgrzewania surowców oraz utleniania soku przez co te cenne składniki są niestety niszczone i nie będziemy mogli ich w należyty sposób wykorzystywać. To duży problem, który dla specjalistów jest czynnikiem decydującym o dyskwalifikacji tradycyjnych sokowirówek. Zaletą wyciskarki będzie również to, że daje ona możliwość przechowywania tego soku, który został przygotowany. To na pewno duży plus i warto o tym pamiętać, ponieważ sok z wirówki należy praktycznie od razu po przygotowywaniu spożywać. Kuvings, Hurom i Angel to marki, które gwarantują wyjątkową jakość przygotowywanych produktów. Co najważniejsze dają one również długą gwarancję na produkty, które przygotowują. Każdy element jest dobrze przemyślany oraz tak projektowany, że jakość soku jest rzeczywiście wyjątkowa. Jeśli ma on być smaczny oraz zdrowy to właśnie najlepszą opcją będzie jednak wyciskarka.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz