Post

Przyczyny, objawy, możliwe powikłania paciorkowca gardła i jak go naturalnie leczyć

Angina to jedna z najczęstszych infekcji bakteryjnych, które powodują ból gardła i jest bardzo powszechna wśród dzieci. Przyczyną tej infekcji jest bakteria zwana Streptococcal, a więc w skrócie paciorkowiec. Jest ona zaraźliwa i może być rozprzestrzeniana poprzez bliski kontakt z osobą zakażoną, zazwyczaj poprzez wdychanie kropli powietrza pochodzących od osoby zakażonej.

Objawy anginy

  • Niespodziewany i bardzo silny ból gardła Żółty lub biały nalot w gardle Trudności i ból przy przełykaniu Opuchnięte węzły chłonne lub migdałki po bokach szyi Dreszcze i gorączka Dziwne odczucie smaku w ustach Bóle głowy, mdłości i wymioty

U niektórych osób może pojawić się czerwona wysypka, która pojawia się na klatce piersiowej i szyi. Może ona ewentualnie rozprzestrzenić się na całe ciało. Ta sama bakteria, która powoduje infekcję paciorkowcową gardła, może również powodować objawy infekcji ucha lub zatok.

Zapobiegaj złapaniu infekcji strep gardła

Istnieje wiele naturalnych środków zaradczych, które możesz zastosować w domu, aby złagodzić ból gardła, ból i objawy spowodowane przez infekcję gardła.

Przeczytaj: 12 prostych i naturalnych domowych sposobów na leczenie anginy

gardło

Strep gardła jest zaraźliwy, dlatego należy podjąć pewne środki zapobiegawcze, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się. Kiedy organizm wraca do zdrowia, obraźliwe bakterie mogą szukać nowych ciał do zainfekowania. Jest to czas, w którym należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza w środowisku rodzinnym, aby zmniejszyć szanse na zarażenie innej osoby.

1. Zakryj usta

Wyjaśnij swoim zarażonym dzieciom na czym polega infekcja i naucz je, aby zakrywały usta, gdy kichają lub kaszlą.

2. Nie dziel się rzeczami

Jeśli Ty lub któryś z członków Twojej rodziny cierpi na anginę, nie dziel się naczyniami do jedzenia i szklankami do picia. Umyj je dokładnie. Używaj bibuły zamiast chusteczek higienicznych lub ręczników. Wymień swoją szczoteczkę do zębów, gdy wyzdrowiejesz. Bakterie mogą gromadzić się na włosiu i może dojść do ponownego zakażenia.

3. Dbaj o czystość rąk

Myj ręce delikatnym mydłem, ponieważ mycie jest najlepszym sposobem na zapobieganie wszelkim infekcjom. Ważne jest, aby myć ręce regularnie i uczyć dzieci, aby myły ręce prawidłowo i utrzymywały je w czystości przez cały czas.

Jeśli przypadki anginy powtarzają się w rodzinie, sprawdź, czy ktoś nie jest nosicielem paciorkowca. Nosiciele mają anginę w gardle, ale czasami bakterie nie wywołują u nich choroby.

U normalnie zdrowej osoby, objawy anginy zwykle ustępują w ciągu około tygodnia, jednak nieleczona angina może prowadzić do poważnych powikłań.

Możliwe powikłania anginy

W rzadkich przypadkach, możesz mieć gorączkę reumatyczną, jeśli nie będziesz dobrze leczyć anginy. Paciorkowiec może być przyczyną powikłań nerkowych, które nazywane są "post-streptokokowym kłębuszkowym zapaleniem nerek".

Możliwe powikłania obejmują:

  • Choroba nerek wywołana prawdopodobnie przez paciorkowca Zaburzenia skórne, w których na nogach, ramionach i wewnątrz ciała pojawiają się drobne łuszczące się i czerwone plamki, zwane łuszczycą plackowatą Bolesna ropa (ropnie okołomigdałkowe) w okolicy migdałków Ostra gorączka reumatyczna Szkarlatyna, która dotyka głównie dzieci

Co robić i czego unikać w przypadku paciorkowca gardła?

Do's

  • Pij dużo i dużo wody Odpoczywaj całkowicie, jeden dzień odpoczynku jest konieczny Płukanie gardła solą morską lub solą himalajską i łagodną mieszanką ciepłej wody Weź ciepłą herbatę Jedz lekką żywność

przeciwwskazania

  • Nie spożywaj pokarmów, które podrażniają gardło Unikaj picia alkoholu i powiedz "nie" paleniu papierosów Wielkie NIE dla zimnego jedzenia, napojów i drinków Nie spożywaj pokarmów trudnych do przełknięcia

Uwaga: Powyższe informacje nie mają na celu zastąpienia zaleceń lekarza.

Więcej na: http://centrumwitalnosci.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz