Post

Naturalny proszek, który możesz dodać do każdego napoju, aby uzdrowić swoje jelita i zmniejszyć stan zapalny

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2018 r.

Czy kiedykolwiek słyszałeś o jednym prostym składniku, który mógłbyś spożywać, aby zmniejszyć stan zapalny, leczyć problemy skórne i zmniejszyć zmęczenie mięśni, a wszystko to w tym samym czasie? Ten sam składnik jest suplementem, który mógłbyś dodać do każdego napoju z niewielką lub żadną zmianą w smaku lub konsystencji napoju. Ten niewiarygodnie potężny i wszechstronny proszek to nic innego jak, Methylsulfonylmethane (MSM) w proszku.

Jak i dlaczego MSM działa tak potężnie

Po wprowadzeniu do organizmu MSM robi jedną bardzo unikalną rzecz, która brzmi nudno i prozaicznie, ale jest kluczowa dla zdrowia. MSM pomaga twojemu organizmowi w detoksykacji. MSM robi to poprzez zmiękczanie błon komórkowych (ścian, które otaczają każdą z twoich komórek), aby wypchnąć i uwolnić toksyny, odpady i metale ciężkie, które powodują choroby. Następnie, po opróżnieniu z tych toksyn, pozwala na wchłanianie składników odżywczych.

Kluczowym minerałem w MSM, który sprawia, że jest to detox powerhouse, jest siarka. Możesz zrozumieć, dlaczego siarka jest krytyczna, jeśli wiesz, że niektóre z najbardziej leczniczych pokarmów, które są bogate w siarkę, to czosnek, cebula, pory, szczypiorek, brokuły, kalafior, jarmuż, kapusta i tym podobne.

MSM to 34 procent siarki w masie. Odgrywa dużą rolę w detoksykacji i jako środek przeciwzapalny ze względu na to, jak działa w organizmie. Inną kluczową rolą jest to, że pomaga organizmowi zrobić glutation-jeden z najważniejszych przeciwutleniaczy do neutralizacji wolnych rodników.

Suplementy MSM również dostarczyć organizmowi siarki do tworzenia metioniny, która pomaga organizmowi przetwarzać chemikalia, tworzenie tkanki łącznej, metabolizowanie żywności i wchłanianie składników odżywczych dla energii. MSM może być postrzegane jako wzmacniacz wydajności, ponieważ podnosi poziom energii i zwalcza zmęczenie.

Korzyści z Methylsulfonylmethane (MSM) Powder:

1. Leczy chorobę zwyrodnieniową stawów

MSM pomaga zmniejszyć stan zapalny stawów, poprawić elastyczność i przywrócić produkcję kolagenu. Badania wykazały, że wielu pacjentów z zapaleniem stawów i bólem stawów doświadczyło zmniejszenia objawów i poprawy jakości życia podczas przyjmowania suplementów MSM.

Suplementy MSM pomagają organizmowi tworzyć nową tkankę stawową i mięśniową, jednocześnie obniżając reakcje zapalne, które przyczyniają się do obrzęków i sztywności. Siarka w suplemencie wpływa na układ odpornościowy i zachęca do normalnej aktywności komórkowej. Siarka musi być obecna, aby komórki naszego ciała mogły uwolnić nadmiar płynów, które gromadzą się i powodują obrzęk/twardość.

2. Poprawia problemy trawienne

MSM może pomóc odbudować wyściółkę przewodu pokarmowego i obniżyć stan zapalny lub reakcje alergiczne wynikające z niektórych pokarmów. Jest to również niezwykle przydatne antidotum na zespół nieszczelnych jelit. Dzieje się tak, ponieważ pomaga powstrzymać cząsteczki przed wypłukiwaniem z jelit przez małe otwory, gdzie mogą dostać się do krwiobiegu i wywołać reakcję zapalną. Jest to częściowo ze względu na ilość siarki w suplemencie, który jest ważnym minerałem dla trawienia.

3. Naprawia i leczy problemy skórne

Badania pokazują, że stosowanie miejscowo kremu zawierającego MSM pomaga obniżyć stan zapalny przyczyniający się do trądziku różowatego, przebarwień skóry i alergii. MSM poprawia koloryt skóry, zmniejsza zaczerwienienia i łagodzi wrażliwość. Niektóre osoby stosują nawet MSM, aby zapobiec powstawaniu zmarszczek, blizn, ciemnych plam i uszkodzeń słonecznych.

Dzieje się tak, ponieważ MSM jest często stosowany w produktach kolagenowych, które pomagają utrzymać skórę przed staniem się obwisłą, zmarszczkami, popękaną i suchą. MSM pomaga naszym ciałom trzymać się cennego kolagenu i keratyny, ponieważ siarka jest wymagana do produkcji tych młodzieńczych związków.

4. Zmniejsza ból mięśni i skurcze mięśni

Osoby regularnie aktywne często cierpią z powodu bólu mięśni. Badania pokazują, że MSM może działać jako naturalny środek przeciwbólowy, który nie tylko zapobiega/leczy bóle mięśni, pulsowanie i obrzęk, ale także poprawia zakres ruchu i mobilność. MSM ma udowodnione korzyści w zakresie regeneracji mięśni, zwłaszcza gdy jest stosowany po ćwiczeniach, urazach lub zabiegach chirurgicznych. Jak to działa, pytasz? Wszystko sprowadza się do siarki.

Siarka jest w dużej mierze przechowywana wewnątrz tkanek, które tworzą nasze mięśnie i stawy. Suplementy MSM pomagają naprawić komórki tkanki włóknistej w naszych mięśniach, które rozpadają się podczas ćwiczeń. Przywraca również elastyczność i przepuszczalność ścian komórkowych w mięśniach, co oznacza, że składniki odżywcze mogą łatwiej przechodzić przez tkanki. Dzięki temu szybciej naprawiamy i usuwamy kwas mlekowy.

5. Przywraca wzrost włosów

Wykazano, że MSM pomaga zwiększyć poziom kolagenu i keratyny, dwóch składników odżywczych, których bezwzględnie potrzebujemy do tworzenia nowych pasm włosów. Dzięki temu nie będziesz już musiał zmagać się z przerzedzającymi się lub łysiejącymi włosami. Kolagen i keratyna są często spotykane w produktach do pielęgnacji włosów, ponieważ nadają włosom siłę, trwałość i zdrowy wygląd.

6. Adaptacja do stresu

MSM zwiększa zdolność naszego organizmu do gojenia się i odbijania się od ćwiczeń, stresujących wydarzeń i urazów. MSM może zmniejszyć zmęczenie odczuwane po stresujących wydarzeniach i wspomóc dobry nastrój, poziom energii i prawidłowe trawienie.

KUP TERAZ:

Jak dodać MSM do swojej diety

Dodając MSM w proszku, zacznij od 1-2 łyżek do 250ml szklanki wody. MSM wydaje się być dobrze tolerowany przez większość, ponieważ jest całkowicie naturalny i już znajduje się w ludzkim organizmie. Dla ogólnego zalecenia zdrowotnego powinieneś spróbować przyjmować 3-6 gramów dziennie, podzielone na 3 dawki.

Badania wykazują, że MSM jest niezwykle bezpieczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych nawet przy przyjmowaniu bardzo dużych dawek. Jeśli jednak wystąpią jakiekolwiek drobne reakcje podczas przyjmowania MSM, są to prawdopodobnie efekty detoksykacji, które można zmniejszyć poprzez zmniejszenie dawki i picie dużej ilości wody.

Zastosowanie suplementu

Przewlekłe bóle stawów, zespół nieszczelnego jelita i zaburzenia autoimmunologiczne, osteoporoza, podatność na złamania kości, zapalenie kaletki maziowej, zapalenie ścięgien, rozwój tkanki bliznowatej i inne bóle mięśniowo-szkieletowe, zakażenia drożdżakowe, skurcze mięśni, zaparcia, wrzody, rozstrój żołądka, niestrawność, objawy PMS, rozstępy, problemy skórne, w tym zmarszczki, oparzenia słoneczne, rany, skaleczenia, otarcia skóry, zapalenie oczu, słabe krążenie, wysokie ciśnienie krwi, zmęczenie, infekcje jamy ustnej, bóle zębów, choroby dziąseł, choroby przyzębia. Na co nie pomaga?

Referencje: https://draxe.com/msm-supplement/ https://www.meghantelpner.com/blog/methylsulfonylmethane-um-i-mean-msm-power/

Niektóre z linków, które zamieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z nimi związane, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej

Komentarze (0)

Zostaw komentarz