Post

Uspokój zespół niespokojnych nóg dzięki tym środkom, które naprawdę działają!

Zespół niespokojnych nóg (RLS) jest skutecznie zaburzeniem snu, ale naukowo jest uważany za zaburzenie neurologiczne charakteryzujące się silną chęcią poruszania nogami podczas snu lub w stanie spoczynku. Końcówki nerwowe w nogach sygnalizują ból, pulsowanie, mrowienie lub inne doznania bez zewnętrznej stymulacji.

Sygnały nerwowe wyzwalają niekontrolowaną potrzebę dziwnych i nieprzyjemnych doznań w nogach, a poruszanie nimi nieco łagodzi te dziwne doznania.

Chociaż opis ten brzmi co najmniej niezwykłe, RLS jest rzeczywiście dość powszechne: badania szacują, że 2,5% do 15% Amerykanów są dotknięte tym stanem, co oznacza, że miliony ludzi w Stanach Zjednoczonych walczą z tym stanem właśnie teraz.

Na szczęście, istnieje całkiem sporo skutecznych naturalnych środków zaradczych na RLS, więc czytaj dalej!

Objawy i symptomy zespołu niespokojnych nóg

RLS nie ma żadnych obiektywnych objawów, które można zmierzyć za pomocą urządzenia lub sprawdzić za pomocą badania krwi: diagnoza opiera się na zgłoszonych przez osobę objawów po wykluczeniu innych możliwych warunków.

Do typowych objawów RLS należą:

  • Nieprzyjemne odczucia w nogach. Osoby cierpiące na RLS często opisują je jako "swędzenie, którego nie można zdrapać", "robaki pełzające po nogach" lub "brzęczenie, które nie chce ustąpić". Silna potrzeba poruszania nogami w jakikolwiek sposób (drżenie, szarpanie, chodzenie, itp.) w celu złagodzenia odczuwanych w nich dolegliwości. Nieprzyjemne odczucia zwykle nasilają się podczas odpoczynku lub braku aktywności fizycznej, np. podczas siedzenia, leżenia lub snu. Objawy są lepsze w ciągu dnia i pogarszają się wieczorem i w nocy. Poruszanie nogami w rzeczywistości łagodzi odczucia w nich występujące. Niektóre osoby cierpiące na RLS wstają w nocy i chodzą po schodach tylko po to, aby złagodzić odczuwane dolegliwości. Ciągłe cierpienie z tego powodu może prowadzić do braku snu. Stopień ulgi różni się w zależności od osoby.

Chociaż brzmi to jak "nic wielkiego" dla kogoś, kto nigdy nie doświadczył RLS, wpływ tej choroby na jakość życia może być ogromny:

  • Ponad 55% osób cierpiących na RLS doświadcza zmęczenia w ciągu dnia. Osoby te mają problemy z prawidłowym snem z powodu kompulsywnej potrzeby poruszania nogami w nocy. Szacuje się, że umiarkowany do ciężkiego RLS prowadzi do 20% spadku wydajności pracy. Osoby cierpiące na RLS są znacznie bardziej narażone na rozwój zaburzeń panicznych, lęku i dużej depresji.

Więc tak, zespół niespokojnych nóg może poważnie utrudnić życie i niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, jakie mogą być potencjalne przyczyny tej uciążliwości.

nogi

Przyczyny zespołu niespokojnych nóg

Przede wszystkim, istnieją dwa główne typy RLS:

  • Pierwotny RLS, znany również jako idiopatyczny RLS, nie ma znanej przyczyny. Zwykle zaczyna się w wieku 40 do 45 lat, pogarsza się z wiekiem, ale postępuje powoli. Czasami może zniknąć samoistnie na miesiące lub nawet lata, a następnie niespodziewanie powrócić. Pierwotny RLS często występuje w rodzinie, w około 50% przypadków. Wtórny RLS jest objawem lub powikłaniem innego schorzenia. Ten typ RLS zaczyna się nagle, może mieć codzienne epizody od samego początku i zazwyczaj nie pogarsza się z czasem. Często, wtórny RLS może być związany z urazami, operacjami, a nawet stosowaniem niektórych leków (więcej szczegółów poniżej).

Głównymi czynnikami leżącymi u podstaw pierwotnego RLS są genetyka i płeć - kobiety są nieco bardziej narażone na wystąpienie tego schorzenia. Wtórny RLS może rozwinąć się w odpowiedzi na wiele warunków i czynników ryzyka, na przykład:

  • Anemia, zwłaszcza anemia z niedoboru żelaza. Osoby cierpiące na niedokrwistość z niedoboru żelaza są dziewięciokrotnie bardziej narażone na wystąpienie RLS. Niedobór magnezu i/lub folianów, częściowo dlatego, że te niedobory również ostatecznie prowadzą do anemii. Żylaki żył towarzyszą RLS w około 22% wszystkich przypadków. Istnieje silny związek pomiędzy cukrzycą a RLS, zwłaszcza gdy obecna jest polineuropatia cukrzycowa (uszkodzenie nerwów). Ponad połowa wszystkich pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP) ma w pewnym stopniu zespół niespokojnych nóg. Do 30% osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów ma również RLS. Kobiety w ciąży są 2 do 3 razy bardziej narażone na wystąpienie RLS niż ogół populacji, zwłaszcza w trzecim trymestrze ciąży. Z reguły ten rodzaj RLS ustępuje w ciągu pierwszych 4 tygodni po porodzie. U około 44% osób z ADHD występuje RLS w pewnym stopniu. Choroba Parkinsona jest również powiązana z zespołem niespokojnych nóg. Życie na dużej wysokości jest dodatkowym niezależnym czynnikiem ryzyka dla RLS.

Jakby wszystko, co zostało powiedziane powyżej nie było wystarczające, istnieje wiele konwencjonalnych leków, które zwiększają ryzyko zachorowania na RLS (lub pogarszają obecny RLS) i należy ich unikać, jeśli to możliwe, aby złagodzić ten stan:

  • Leki przeciw nudnościom: prochlorperazyna, metoklopramid Leki przeciwhistaminowe: difenhydramina Leki przeciwpsychotyczne: haloperidol, leki fenotiazynowe Leki przeciwdepresyjne, które zwiększają poziom serotoniny: sertralina, fluoksetyna

Phew, to było całkiem niezłe zestawienie. Przejdźmy teraz do optymistycznej części tej historii: Zespół niespokojnych nóg MOŻE być złagodzony w sposób naturalny!

Środki zaradcze na zespół niespokojnych nóg, które działają

1. Leczenie choroby podstawowej i usuwanie niedoborów

To jest konieczne: idź się zbadać. Istnieje bardzo duża szansa, że RLS jest spowodowany albo niedokrwistością, albo niedoborem jakiegoś składnika, a obie przyczyny można łatwo leczyć za pomocą odpowiednich zmian w diecie. Wprowadź więcej pokarmów bogatych w żelazo, magnez i foliany do swojej diety - i tylko ten prosty ruch może rzeczywiście pomóc zmniejszyć objawy niespokojnych nóg.

Niedobór żelaza

Jeśli masz niedobór żelaza, cierpisz na anemię. Sprawdź ten artykuł o tym, jak możesz wyleczyć anemię.

Zalecana dawka żywieniowa (RDA) dla żelaza wynosi 8 mg dla mężczyzn i 18 mg dla kobiet dziennie (27 mg w czasie ciąży i 10 mg w czasie laktacji). Należy pamiętać, że jest to zalecane minimum, ale nie ma górnej granicy: nie można dostać "za dużo" żelaza w diecie, organizm wchłonie tyle, ile potrzebuje. Suplementy to zupełnie inna historia, mają one określone dawkowanie, którego należy przestrzegać.

Niedobór magnezu

Magnez jest kluczowym kofaktorem w ponad 300 reakcjach biochemicznych napędzanych przez enzymy i kluczowym minerałem w setkach funkcji w organizmie.

Organizm nie może wytwarzać magnezu i musi być on pozyskiwany z żywności i suplementów. Ponieważ magnez jest niezbędny w tak wielu funkcjach i procesach organizmu, jego brak łatwo wymyka się spod kontroli. Niekontrolowane drgawki mięśni są jednym z głównych objawów niedoboru magnezu.

Ten artykuł może pomóc Ci zrozumieć, czy masz niedobór magnezu oraz listę pokarmów bogatych w ten pierwiastek. Jeśli chcesz uzupełnić niedobory, polecam Natural Calm, który jest świetny na skurcze nóg.

Użycie sprayu z olejem magnezowym może zadziałać niemal cudownie dla większości cierpiących na RLS, jeśli masz niedobór. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, jest spróbować go. Wystarczy rozpylić go na nogi i wcierać olej w skórę, stosując ruchy okrężne.

Niedobór folianów

Podawanie kwasu foliowego zostało zgłoszone w celu złagodzenia objawów RLS i może odgrywać rolę w leczeniu pierwotnego RLS.

Kwas foliowy i folian są różnymi formami witaminy B9, a terminy te są używane zamiennie. Folian jest naturalnie występującą witaminą B9, podczas gdy kwas foliowy jest syntetyczną formą witaminy B9, a.k.a. kwasem pteroilomonoglutaminowym.

Zawsze wolę pozyskiwać składniki odżywcze z żywności, więc w tym przypadku folian. Jedz jedno awokado dziennie, które jest bogate w foliany i magnez. Inne pokarmy, które są bogate w foliany to rośliny strączkowe, zielone warzywa liściaste, buraki, owoce cytrusowe, orzechy i nasiona.

Cukrzyca

Jeśli masz cukrzycę, zrób wszystko, aby kontrolować poziom cukru we krwi, ponieważ to z pewnością pomoże złagodzić RLS.

2. Bierz kąpiele z dodatkiem soli Epsom

Zasadniczo, sól Epsom to siarczan magnezu - i właśnie dlatego jest świetna w leczeniu niespokojnych nóg. Możesz wziąć kąpiel całego ciała z solą Epsom i solą himalajską, która dostarczy Twojemu ciału bogatych minerałów, lub przygotować ciepłą kąpiel tylko dla Twoich stóp, dodając pół filiżanki soli Epsom do odpowiedniej patelni lub wiadra.

Oprócz naprawiania ewentualnych niedoborów poprzez działanie miejscowe, siarczan magnezu ma dobre właściwości przeciwzapalne i rozluźniające mięśnie, a oba działania są idealne dla RLS.

3. Ćwiczenie fizyczne i rozciąganie

Ćwiczenie trzy razy w tygodniu może znacznie poprawić objawy niespokojnych nóg po 12 tygodniach aktywności, jak wynika z badania z 2006 roku. Bajeczny wynik bez żadnych leków używanych cosoever!

Jednym z najlepszych ćwiczeń, jakie możesz wykonywać, które pomogą Ci odtruć organizm i poprawić krążenie krwi, jest ćwiczenie odbicia. To ćwiczenie jest fenomenalne i wykonywanie go regularnie pomoże Ci zmniejszyć objawy, które wynikają z ospałości Twojego układu limfatycznego. Żylaki jest jednym z objawów słabego drenażu limfatycznego.

4. Masuj nogi kojącymi olejkami eterycznymi

Ostatnie badania wskazują, że masaże nóg z kojącymi olejkami eterycznymi, takimi jak olejek lawendowy, znacznie poprawia objawy niespokojnych nóg u pacjentów poddawanych hemodializie. Najprawdopodobniej jest to spowodowane miejscową poprawą przepływu krwi oraz działaniem przeciwzapalnym kojących olejków.

5. Wypij napój uspokajający przed pójściem do łóżka

Jak już wiesz, objawy RLS pogarszają się w nocy, poważnie upośledzając sen. Aby zwalczyć tę część stanu, spróbuj wypić kojący i relaksujący napój przed snem.

Niektóre z najbardziej skutecznych opcji herbat ziołowych obejmują walerianę, rumianek, lawendę i trawę cytrynową.

Napój z soku z selera i ogórka świetnie nadaje się do uspokojenia nerwów. Wyciśnij sok z 6-8 żeberek selera z połową ogórka. Pij jedną porcję tego soku każdego wieczoru, co najmniej 30 minut przed lub dwie godziny po posiłku. Spróbuj tego przez co najmniej dwa tygodnie, aby zobaczyć poprawę w zmniejszeniu niespokojnych nóg.

Dziwne remedium na RLS, które każdy cierpiący przysięga

Teraz, jest to dziwne lekarstwo, którego nie potrafię wyjaśnić. Ale wszędzie, gdzie spojrzałem podczas badań na temat domowych środków na RLS, natknąłem się na szczęśliwych ludzi zgłaszających, że kostka mydła po prostu umieszczone na łóżku, kiedy śpią, pomógł! W rzeczywistości, to działa, aby zatrzymać skurcze nóg w nocy też!

Tak, każdy typ mydło pomaga, ale ja musi być świeży gdy ono uwalnia swój jony w powietrze. Każdy miesiąc lub w ten sposób, mydło wyschnie i traci swoją skuteczność. Sugeruję że każdy czas twój bara mydło w łazience używa up, ja będzie przypomnieniem dla ciebie wymieniać wyschniętego up mydło na twój łóżku zbyt.

Cudowne choć bar mydła może być, nadal polecam, że traktować rzeczywiste podstawowe problemy, które mogą być niedobór lub jakiekolwiek inne czynniki, które przyczyniają się do RLS, jak omówiono powyżej.

Wniosek

Zespół niespokojnych nóg nie brzmi tak poważne lub śmiertelne, jak niektóre inne warunki tam, ale na pewno może sprawić, że twoje życie prawdziwy bałagan. Niemniej jednak, ważne jest, aby pamiętać, że ten problem może być poprawiona przez wykonanie któregokolwiek z moich sugestii powyżej.

Bądź pozytywny, lecz się naturalnie, a wszystko będzie świetnie!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz