Post

Jak wybrać wyciskarkę do soków?

Sok pomarańczowy na śniadanie

Świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy to doskonała propozycja na śniadanie – dostarcza witamin, minerałów, enzymów, a przy tym jest lekkostrawny i nie obciąża układu pokarmowego. Rozwiązanie zdecydowanie lepsze niż filiżanka mocnej kawy.

Należy jednak pamiętać, że przysłowiową bombą witaminową jest wyłącznie sok wyciskany za pomocą wyciskarki do cytrusów – urządzenie to umożliwia przygotowanie soku z pomarańczy, grejpfrutów oraz cytryn.

W tym momencie pojawia się jednak pytanie, jaki model wybrać, by wyciskanie soku było efektywne, a napój pełnowartościowy, bogaty w sole mineralne i witaminy?

Mechanizm wyciskarek do cytrusów

Wyciskarki do cytrusów to urządzenia, których obsługa jest bardzo prosta i nie wymaga szczególnych umiejętności. W zasadzie wystarczy umieścić owoc w stożku i uruchomić wyciskarkę, a sok spłynie do zewnętrznego pojemnika. Warto podkreślić, że otrzymany napój jest pełnowartościowy, pozbawiony gorzkich błon oraz pestek,które zatrzymują się na specjalnym sitku,wykonanym ze stali nierdzewnej.

Picie świeżych soków

Odpowiednia wyciskarka

Często można spotkać się z opinią, że wysokiej jakości urządzenie posłuży znacznie dłużej. W rzeczy samej jest w tym stwierdzeniu sporo racji, jednakże priorytetem są tutaj przede wszystkim indywidualne potrzeby – jeśli wyciskarka jest stosowana sporadycznie, bez obawy można kupić tańszy model.

Uzyskany za pomocą wyciskarki sok jest klarowny, czysty, a co najważniejsze, zawiera optymalną ilość enzymów, witamin i soli mineralnych – pod względem ilościowym jakość soku można porównać ze świeżymi owocami. W dużej mierze jest to zasługa tego, że wyciskarki to urządzenia wolnoobrotowe, dzięki czemu sok nie jest napowietrzony ani nagrzany i zachowuje wszystkie wartości odżywcze. Ponadto można przechowywać go w lodówce, jednakże nie dłużej niż dobę.

Zakup wyciskarki

Podstawową kwestią, którą należy uwzględnić podczas zakupu wyciskarki jest tryb pracy. Standardowo dostępne są urządzenia automatyczne oraz manualne. Pierwsze uruchamiają się samodzielnie po włożeniu owoców, natomiast w przypadku drugich konieczne jest podłączenie zasilania.

Ważna jest także moc. Wyciskarki mogą mieć moc od 20 do 250 W, wyższa moc to szybsze przygotowanie soku oraz możliwość uzyskania napoju z twardych owoców.

Pojemnik na sok powinien być przejrzysty, plastikowy lub szklany, umożliwiający sprawdzenie klarowności soku. Optymalnym rozwiązaniem są pojemniki ruchome, umożliwiające bezproblemowe przelanie soku do szklanki oraz umycie pojemnika. Warto nadmienić, że dostępne są modele,w których sok spływa bezpośrednio do szklanki lub podstawionego naczynia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz