Post

7 Przyczyn Przyrostu Wagi Wody i Skutecznych Sposobów Na Odwrócenie Zatrzymania Wody

Ostatnia aktualizacja 9 MAJA 2018 r.

Co to jest zatrzymanie wody w organizmie?

Retencja wody, znana również jako obrzęk, to gromadzenie się płynu w układzie krążenia lub w obrębie tkanek i jam. Może powodować obrzęk dłoni, stóp, kostek i nóg i jest powszechne u kobiet w czasie ciąży lub przed okresem.

Dotyka również ludzi, którzy są nieaktywni fizycznie, takich jak ktoś, kto jest przykuty do łóżka, siedzi przez długi lot lub jeden na długotrwałych leków.

Chociaż wiele przyczyn zatrzymywania wody w organizmie nie zagraża życiu, może być ono również objawem poważnych schorzeń, takich jak choroby nerek czy niewydolność serca. Jednak w przypadkach, w których nie występują żadne schorzenia, istnieją sposoby na uniknięcie zatrzymywania wody w organizmie i zmniejszenie spowodowanego nim obrzęku.

Oto kilka najczęstszych przyczyn zatrzymywania wody w organizmie. Kiedy zrozumiesz przyczynę zatrzymania wody w organizmie, będziesz w stanie odwrócić ten proces poprzez unikanie lub zatrzymanie tego, co go powoduje.

Przyczyny zatrzymania wody i środki zaradcze

Zanim porozmawiamy o środkach zaradczych na zatrzymanie wody, chcemy spojrzeć na to, co powoduje zatrzymanie wody. Istnieje wiele powodów, dla których dochodzi do zatrzymania wody w organizmie:

Przyczyny zatrzymania wody

1. Nadmierne spożycie sodu powoduje zatrzymanie wody w organizmie: Kiedy jesz pokarmy, które są bogate w (rafinowaną) sól i pijesz niewystarczającą ilość wody, twoje ciało przechodzi w "tryb rezerwowy" i zaczyna zatrzymywać wodę. Twoje komórki mogą się powiększyć około 20x ponad wodę, aby rozcieńczyć słone środowisko.

Sól nie jest jedynym powszechnie spożywanym produktem, który ma wysoką zawartość sodu. Stwierdzono, że przetworzone produkty spożywcze, takie jak przetworzone mięso, niektóre przyprawy, a nawet warzywa w puszkach zawierają dużo sodu.

Z drugiej strony, istnieją naturalne sole, które nie powodują zatrzymywania wody w organizmie, a wręcz mogą pomóc odwrócić ten stan. Picie wody z celtycką solą morską lub solą himalajską ma odwrotny skutek od szkód, które wyrządza sól kuchenna.

2. Niedobór magnezu powoduje zatrzymywanie wody: Jednym z objawów niedoboru magnezu jest retencja wody. Prawie każda funkcja w naszym organizmie wymaga magnezu, dlatego niedobór tego minerału może spowodować, że różne funkcje w organizmie będą działać poniżej optymalnego poziomu, co przyczyni się do zatrzymania wody.

Jedno z badań wykazało, że 200 mg magnezu dziennie zmniejsza retencję wody u kobiet, które doświadczają objawów przedmiesiączkowych. Dodanie do swojej diety pokarmów bogatych w magnez lub przyjmowanie wysokiej jakości suplementu magnezu może pomóc złagodzić ten stan.

Pokarmy bogate w magnez obejmują awokado, ciemnozielone warzywa, orzechy, pełne ziarna, szpinak, groch, jogurt, ciemną czekoladę i suszone owoce.

3. Niedobór witaminy B6 powoduje zatrzymanie wody w organizmie: Witamina B6 kontroluje wiele aspektów równowagi wodnej w organizmie, dlatego niedobór tej witaminy może przyczynić się do zatrzymania wody.

Według badania przeprowadzonego przez Journal of Caring Sciences, kobiety, które doświadczały retencji wody z powodu zespołu napięcia przedmiesiączkowego, skorzystały z przyjmowania witaminy B6.

Podczas badania klinicznego kobiety stwierdziły, że witamina B6 pomogła im zmniejszyć objawy skuteczniej niż jakikolwiek inny suplement, który im podano.

Witamina B6 jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, która wymaga różnych kofaktorów do działania, dlatego najlepiej jest ją pozyskiwać z całych pokarmów, a nie z suplementów.

Pokarmy bogate w witaminę B6 obejmują nasiona słonecznika, orzechy pistacjowe, suszone owoce, banany, ziemniaki (ze skórą), tuńczyk, kurczak, indyk i chuda wołowina.

4. Brak potasu powoduje zatrzymywanie wody w organizmie: Potas jest niezbędnym minerałem odpowiedzialnym za prawidłowe funkcjonowanie komórek, tkanek i narządów w organizmie. Jest to elektrolit, który jest niezbędny do utrzymania prawidłowej równowagi wodnej w organizmie.

Wysokie spożycie soli, nadmierne pocenie się podczas ćwiczeń, niejedzenie pokarmów bogatych w ten minerał może powodować wyczerpanie potasu, co z kolei prowadzi do obrzęków lub zatrzymania wody w organizmie.

Brak potasu może również powodować inne problemy zdrowotne, takie jak skurcze mięśni, skurcze i przyrost masy ciała.

Jeśli przyczyną zatrzymywania wody w organizmie jest niedobór potasu, jego uzupełnianie pomoże zmniejszyć to zjawisko.

Potas wypycha nadmiar sodu z komórek, korygując równowagę potasowo-sodową, co zmniejsza zatrzymywanie wody w organizmie. Sód jest usuwany z organizmu poprzez oddawanie moczu.

Większość owoców ma wysoką zawartość potasu, a szczególnie dużo jest go w arbuzie, arbuzie kamiennym i miodowym. Dodanie większej ilości owoców i warzyw do swojej diety jest dobrym sposobem na uzyskanie tego minerału, zamiast przyjmowania suplementów, które mogą powodować skutki uboczne.

5. Odwodnienie powoduje zatrzymywanie wody: Nie picie wystarczającej ilości wody może spowodować problem odwodnienia w twoim organizmie. Kiedy jesteś odwodniony, twoje inteligentne ciało przechodzi w tryb przetrwania i zatrzymuje wodę "w obawie przed suszą".

Picie wystarczającej ilości wody i soków bogatych w potas złagodzi ten stan, mówiąc Twojemu organizmowi, że "nie ma suszy" i nie ma potrzeby zatrzymywania wody.

Zrozum, ile wody powinieneś pić dziennie, pij tyle i więcej, aż zatrzymanie wody ustąpi. Kawa, herbata, napoje gazowane nie przyczyniają się do zwiększenia ilości wody, a wręcz odwadniają komórki. Są to środki moczopędne i odwadniające, powodujące zatrzymywanie wody w organizmie.

6. Jedzenie zbyt dużej ilości przetworzonej żywności może powodować zatrzymanie wody: Przetworzona żywność nie tylko ma wysoką zawartość sodu i cukru, zawierają one również różne sztuczne dodatki do żywności, które działają jak toksyny, które obciążają twoją wątrobę i nerki.

Żywność bogata w cukier, zwłaszcza w sztuczne słodziki, powoduje gwałtowne skoki poziomu cukru we krwi i insuliny, które wymagają od komórek zatrzymania większej ilości sodu poprzez zwiększenie ponownego wchłaniania sodu w nerkach.

Ogranicz spożycie przetworzonej żywności. Post sokowy jest dobrym sposobem na detoksykację organizmu z toksyn, aby utrzymać ciało w doskonałym stanie i pozbyć się przewlekłych dolegliwości.

7. Niektóre leki mogą powodować zatrzymanie wody w organizmie: Hormony progesteron i estrogen odgrywają znaczącą rolę w zatrzymywaniu wody. Kiedy poziom estrogenu jest podwyższony, jak w przypadku przyjmowania leków zawierających estrogen, takich jak hormonalna terapia zastępcza (HRT) lub pigułki antykoncepcyjne, może to powodować zatrzymywanie większej ilości wody niż zwykle. To dlatego w dniach poprzedzających miesiączkę wzdęcia są powszechne ze względu na podwyższony poziom estrogenu.

Przyjmowanie steroidowych lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NSAIDS) może zmniejszyć stan zapalny, ale może również powodować wiele skutków ubocznych. Wśród skutków ubocznych można wymienić uszkodzenie wyściółki jelit, zatrzymanie wody w nogach i na całym ciele, co sprawia, że wyglądasz na opuchniętą.

Przyjmowanie leków na nadciśnienie z beta-blokerami może prowadzić do zatrzymania wody. Leki te są diuretykami, zwiększającymi wydalanie moczu i eliminującymi minerał potas, a jednocześnie zatrzymującymi więcej sodu. Nadmiar sodu w systemie, jak wiemy, może powodować zatrzymanie wody. Nadmiar sodu oznacza również, że ciśnienie krwi będzie nadal wysokie, a więc pokonuje cel próbując obniżyć ciśnienie krwi z tych leków.

Antybiotyki są jednymi z leków, które mogą powodować wiele skutków ubocznych. Wśród nich są uszkodzenia wątroby i nerek. Antybiotyki wpływają na nerki w pewien sposób, który może prowadzić do zatrzymania wody.

Naturalne środki na zatrzymanie wody w organizmie

Wypłucz limfę, aby zmniejszyć zatrzymanie wody w organizmie: Retencja wody jest również objawem zatłoczonego układu limfatycznego. Jeśli masz skłonność do zatrzymywania wody, podziękuj swojemu inteligentnemu ciału za zasygnalizowanie ci, że może istnieć problem - i że musisz spuścić płyny limfatyczne.

Istnieje wiele powodów, dla których węzły chłonne mogą być zatkane, ale łatwy detoks limfatyczny przyniesie Ci wiele korzyści. Weź długi weekend, aby wykonać ten detoks limfatyczny, aby osuszyć "system kanalizacyjny" twojego ciała.

Zioła suplementy / herbaty, które są korzystne dla zmniejszenia retencji wody: Istnieje kilka ziół, które mogą być potencjalnie korzystne dla zmniejszenia retencji wody dzięki ich właściwościom moczopędnym. Należy jednak pamiętać, że są one poparte jedynie dowodami anegdotycznymi, a nie badaniami laboratoryjnymi.

    Korzeń mniszka lekarskiego Skrzyp Pietruszka - przejdź na tę stronę, aby poznać przepis na herbatę z pietruszki Herbata z hibiskusa Czosnek Koper włoski Jedwab kukurydziany Pokrzywa

Soki na zmniejszenie retencji wody: Są to niektóre składniki, które lubię używać do zmniejszania retencji wody. Działają one jak szybka poprawka, kiedy napotykam na zatrzymanie wody w nogach z powodu wadliwego odżywiania (zdarza się!). Wystarczy pić, aż opuchlizna ustąpi i to się poprawia bardzo szybko, gdy zalewamy system z właściwych pokarmów. Po prostu pij dalej!

    Seler Pietruszka Arbuz Koper włoski Ogórek Woda kokosowa

Referencje: Sód i zatrzymywanie płynów: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2957126 Magnez i zatrzymywanie wody: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9861593 B6 i zespół napięcia przedmiesiączkowego: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25276694 Potas i zatrzymywanie wody: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9428447 Mniszek lekarski jako środek moczopędny: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19678785

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z ich stosowaniem, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej
Pokaż komentarze (1)

Komentarze (0)

Zostaw komentarz