Post

Prosty test oka, aby powiedzieć, czy twoje nadnercza są zmęczone i co możesz zrobić

Ostatnia aktualizacja 10 MAJA 2018 r.

W dzisiejszych czasach każdy z nas jest nieustannie zajęty. Zajęty pracą, zajęty gotowaniem, zajęty sprzątaniem, zajęty spotkaniami towarzyskimi. Ludzie mają bardzo mało czasu dla siebie, aby po prostu postawić nogi i odpocząć. Ta ciągła aktywność z minimalnym przestojem zwykle prowadzi do wysokiego poziomu stresu, co samo w sobie powoduje problemy, które tylko kończą się tym, że jesteś jeszcze bardziej zestresowany.

Ten cykliczny efekt doprowadził mnie do zrobienia kilku badań na temat tego, co stres robi z ludzkim ciałem i skończyło się na przeczytaniu książki Dr James Wilson's Adrenal Fatigue: Syndrom Stresu XXI wieku. To, czego się dowiedziałam, rzuciło wiele światła na to, jak stres wpływa na nasze hormony, co robi z naszym ciałem i co możemy zrobić, by go powstrzymać.

Czym jest zmęczenie nadnerczy?

Zmęczenie nadnerczy jest dokładnie tym, co sugeruje nazwa: zmęczenie gruczołów nadnerczy. Nadnercza znajdują się na szczycie nerek i produkują różne hormony, które nie tylko określają sposób, w jaki reagujemy na stres, ale także wpływają na wagę ciała, poziom cukru we krwi, ciśnienie krwi, sposób, w jaki organizm wykorzystuje składniki odżywcze, a nawet na nasze libido.

Jednym z hormonów, które produkują nadnercza jest kortyzol. Jest to hormon, który pomaga organizmowi radzić sobie ze stresem i jako mechanizm obronny, jest produkowany za każdym razem, gdy go doświadczamy. Zmęczenie pojawia się, gdy doświadczasz stresu w sposób tak ciągły, że nadnercza nie są już w stanie nadążyć z jego produkcją i uzupełnianiem.

Jakie są objawy zmęczenia nadnerczy?

Według dr Wilson, zmęczenie nadnerczy może być różne dla każdego. Jeśli jednak doświadczasz któregoś z poniższych objawów, możesz na nie cierpieć.

    Większa wrażliwość na stres Obniżone funkcje poznawcze Chroniczne wyczerpanie Krótki temperament Dezorientacja pod presją Ciągłe uczucie zimna Kłopoty z utratą głowy Niski popęd płciowy

Myślisz, że możesz mieć zmęczenie nadnerczy?

Jeśli doświadczasz któregokolwiek z objawów wymienionych w powyższej liście kontrolnej zmęczenia nadnerczy, powinieneś wykonać Test Obkurczania Tęczówki. Należy jednak pamiętać, że nie jestem lekarzem i nie jest to porada medyczna lub diagnoza. Jestem po prostu przekazywanie wzdłuż co czytałem i znalazłem najbardziej pouczające.

Ten test pomoże Ci zmierzyć wytrzymałość Twojego ciała w odpowiedzi na stymulację światłem. Jeśli, zgodnie z tym testem, twoja wytrzymałość spadła, wraz z ogólnymi objawami, może to wskazywać, że twoje nadnercza mają trudności z wspieraniem cię przez stresujące wydarzenia.

Test kurczenia się tęczówki

Twoja tęczówka jest małym, okrągłym mięśniem składającym się z drobnych nici, które kurczą się i rozszerzają źrenicę w odpowiedzi na światło. Jak każdy mięsień w twoim ciele, jeśli nadwyrężysz go do granic wyczerpania, w końcu przestanie pracować wydajnie na pewien czas, podczas gdy zrobi sobie bardzo potrzebną przerwę. Tak więc, kiedy sprawiasz, że twoja źrenica się kurczy, tak naprawdę napinasz mięsień w swoim ciele. Jeśli chodzi o tęczówkę, rozszerzenie źrenicy jest sposobem tego mięśnia na odpoczynek.

Ten test może być używany do wykrywania zmęczenia nadnerczy, ponieważ jeśli go doświadczasz, twoja źrenica nie będzie w stanie utrzymać skurczu przez ponad 2 minuty. Powinieneś wykonywać ten test co miesiąc i zapisywać swoje wyniki.

Potrzebne będą:

    Słaba latarka lub latarka długopisowa Krzesło Stoper Lustro Ciemny pokój

Wskazówki:

    Usiądź w ciemnym pokoju przed lustrem na około minutę, aby oczy się dostosowały. Kiedy poczujesz się komfortowo, świeć latarką z boku głowy na jedno oko, ale nie bezpośrednio w nie. Latarka powinna znajdować się w odległości około 6 cali od twarzy. Kontynuuj świecenie latarką w kierunku drugiego oka i spójrz w lustro drugim okiem. Powinieneś zobaczyć, jak źrenica kurczy się natychmiast, gdy światło pada na oko. Następnie rozszerzy się. Za pomocą stopera odmierz czas, jak długo trwa skurcz i zapisz go wraz z datą.

Pamiętaj, że jeśli źrenica nie utrzymuje skurczu przez długi okres czasu, jest to wczesna oznaka zmęczenia nadnerczy. Wykonując ten test co miesiąc, możesz zauważyć, że twoja tęczówka będzie utrzymywać skurcz przez dłuższy okres czasu. To jest rzeczywiście dobra rzecz, to wskazuje, że jesteś w trakcie odzyskiwania od zmęczenia nadnerczy.

Możesz zauważyć, że zamiast całkowitego rozszerzenia, twoje źrenice będą "pulsować", co może być objawem zmęczenia nadnerczy, jak również. Jednak największym wskaźnikiem zmęczenia nadnerczy jest to, że źrenice w ogóle się nie kurczą. Jeśli przeprowadziłeś wiele testów i stwierdziłeś, że Twoja źrenica nie kurczy się lub czas jej skurczu nie wzrasta, to możesz cierpieć na zmęczenie nadnerczy.

Co możesz zrobić, aby pomóc swoim nadnerczom odzyskać siły?

Chociaż test skurczu tęczówki jest dość dokładnym sposobem na zasygnalizowanie zmęczenia nadnerczy, jeśli podejrzewasz, że możesz go doświadczać, powinieneś skonsultować się z lekarzem, aby się upewnić. Prawdopodobnie poprosi cię on o wykonanie testu na obecność kortyzolu w ślinie, który zmierzy poziom kortyzolu. W międzyczasie, oto kilka zmian, które możesz wprowadzić w swoim życiu, aby pomóc w zapobieganiu lub leczeniu zmęczenia nadnerczy:

    (Jeśli to możliwe) Unikaj bardzo stresujących sytuacji, np. wdawania się w kłótnie lub sprzeczki, pracy w nadgodzinach, dużego obciążenia pracą. Wykonuj lekkie lub umiarkowane ćwiczenia fizyczne, takie jak spacery, pływanie, joga lub tai chi. Upewnij się, że masz co najmniej 8 godzin snu w odpowiednim czasie Unikaj żywności o wysokiej zawartości cukru lub rafinowanych węglowodanów Upewnij się, że jesz dużo owoców, warzyw i chudego mięsa

Jeśli uważasz, że doświadczasz zmęczenia nadnerczy, daj nam znać, jak wpływa ono na Twoje życie i co robisz, aby je naprawić.

Referencje: https://www.mommypotamus.com/how-to-test-for-adrenal-fatigue-at-home/ https://adrenalfatiguesolution.com/testing-for-adrenal-fatigue/

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z nimi związane, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej

Komentarze (0)

Zostaw komentarz