Post

Przyczyny i objawy uszkodzonej tarczycy i co ujawnia twój język

 

Podwzgórze jest wewnętrznym termostatem organizmu. Kontroluje metabolizm ciała, wagę, nastrój, energię i temperaturę poprzez wydzielanie hormonów przez tarczycę. Wszelkie uszkodzenia tarczycy mogą prowadzić do niedoczynności (niedoczynność tarczycy), nadczynności (nadczynność tarczycy), zapalenia (zapalenie tarczycy), a nawet raka tarczycy.

 

Przyczyny uszkodzeń tarczycy

Jeśli masz problem z tarczycą, pomocne może okazać się poznanie przyczyn uszkodzenia gruczołu tarczowego. Odwracając przyczyny, możesz pomóc zmniejszyć objawy, a może nawet odwrócić szkody wyrządzone.

  • Spożywanie toksycznych zanieczyszczeń, takich jak tytoń, fluorki, metale ciężkie, takie jak ołów i rtęć Narażenie na promieniowanie z tomografii komputerowej, promieniowania rentgenowskiego, radioterapii lub jądrowego - może to nawet prowadzić do raka tarczycy Nadmierne spożycie produktów sojowych, które mają bardzo wysoką zawartość fitoestrogenów Długotrwałe przyjmowanie leków, zwłaszcza leków przepisywanych na problemy z sercem Nadmierne spożycie jodu lub jego niedobór Nadmierne spożycie surowych pokarmów goitrogennych, takich jak warzywa krzyżowe lub produkty sojowe Nadmierny i długotrwały stres.

 

Objawy niedoczynności tarczycy

Kiedy tarczyca jest uszkodzona i nie produkuje odpowiedniej ilości hormonów tyroksyny, istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest ona niedoczynna. Jeśli masz wiele z tych objawów, możesz chcieć się przebadać, aby wiedzieć na pewno.

  • Chroniczne zmęczenie Przyrost masy ciała i opuchlizna oczu, twarzy i kończyn Niska temperatura ciała i nietolerancja zimna Przygnębienie, niepokój i drażliwość Utrata pamięci krótkotrwałej i trudności z koncentracją Wysoki poziom cholesterolu we krwi, który nie reaguje na dietę lub jakiekolwiek naturalne środki zaradcze Nieprawidłowy cykl menstruacyjny, nadmierne krwawienie, skurcze PMS i niepłodność Chroniczne zaparcia Nadmierne wypadanie włosów, matowe i łamliwe włosy Utrata włosów na zewnętrznej krawędzi brwi Nudny wygląd i cienka skóra Zapalenie nadgarstka (cieśń nadgarstka), przewlekłe zapalenie ścięgien i bóle stawów Skurcze mięśni, bóle mięśni i bóle, takie jak fibromialgia

Przeczytaj o prostych modyfikacjach diety i stylu życia oraz żywienia, które możesz zacząć dodawać do swojego życia, jeśli podejrzewasz, że masz:

Niedoczynność tarczycy i sugestia korzystnych soków Nadczynność tarczycy i sugestie dotyczące korzystnych soków.

 

Co Twój język mówi o Twojej tarczycy

Twój język może powiedzieć Ci wiele o Twoim zdrowiu. Konkretnie, pewne zmiany na języku mogą wskazywać, że coś może wpływać na zdrowie tarczycy. Spróbuj przyjrzeć się bliżej swojemu językowi, aby określić, czy Twoja tarczyca jest w dobrym stanie, czy też coś jest z nią nie tak.

Przyglądając się swojemu językowi, możesz dokładniej przyjrzeć się funkcjonowaniu swojego układu pokarmowego. Język jest jedyną widoczną częścią ciała (łącznie z resztą jamy ustnej), która odgrywa ważną rolę w procesie trawienia pokarmu.

Twój język może pokazać ci, co dzieje się wewnątrz twojego ciała, zanim zauważysz jakiekolwiek poważne braki i zaburzenia równowagi, więc może dać ci wgląd w nadchodzące problemy zdrowotne, o których w przeciwnym razie możesz nie wiedzieć.

Spójrz na swój język w lustrze. Spróbuj znaleźć jakiekolwiek zmiany w jego kolorze, powierzchni, powłoce, rozmiarze i we wszystkim, co może być uznane za oznakę.

 

Zdrowy język

Zdrowy język jest różowy i pokryty małymi guzkami, bez żadnych powłok czy szczelin. Jeśli Twój język wygląda normalnie, to prawdopodobnie Twoja tarczyca również pracuje normalnie.

Jeśli Twój język wygląda nienormalnie, to samo może dotyczyć Twojej tarczycy. Oto kilka przykładów tego, jak wygląda niezdrowy język i jego związek z tarczycą i jej funkcjonowaniem.

 

Czerwony lub "mięsisty" język

Jeśli Twój język jest czerwony lub "wołowaty", prawdopodobnie brakuje Ci witamin, zwłaszcza witaminy B12, która jest niezbędna dla zdrowego funkcjonowania tarczycy.

Ludziom z takimi językami brakuje również cynku, selenu i żelaza. Są one niezbędne do przemiany materii w tarczycy. Jeśli masz ten problem, być może masz coś nie tak z ilością składników odżywczych, które wchłaniasz. Możesz chcieć przyjrzeć się metodom, które pomogą poprawić funkcjonowanie Twoich jelit. Rozważ spożywanie sfermentowanej żywności lub suplementów probiotyków.

 

Wzdęcia

Rozmiar Twojego języka również ma znaczenie. Duże języki z wgłębieniami po bokach mogą wskazywać na nadczynność tarczycy. Wgłębienia te są spowodowane puchnięciem języka i naciskaniem na zęby. Jest to powszechnie określane jako "scalloping". Może to oznaczać, że cierpisz na poważny niedobór hormonów tarczycy, które regulują metabolizm Twojego organizmu.

 

Powłoka

Powłoka na języku może wskazywać na przerost drożdży. Candida jest powszechną infekcją, ale niestety niewiele osób zwraca na nią uwagę, ani jej nie leczy. Niski poziom zdrowych bakterii jelitowych tworzy idealne środowisko dla drożdży. Drożdże wpływają na funkcjonowanie tarczycy na wiele sposobów, a jednym z najbardziej przerażających jest ich zdolność do obniżenia funkcji tarczycy i spowolnienia metabolizmu.

 

Wraz z objawami podanymi powyżej, badaj swój język, aby poznać stan zdrowia swojej tarczycy. Poznaj kilka sposobów odżywiania, które możesz zacząć przyjmować przy niedoczynności i nadczynności tarczycy.

 

Dowiedz się więcej na: http://centrumwitalnosci.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz