Post

7 powodów, dla których powinieneś jeść ½ łyżeczki kurkumy w proszku każdego dnia

Ostatnia aktualizacja: 18 lutego 2016 r.

Pół łyżeczki kurkumy dziennie utrzymuje stany zapalne, toksyny, ból i nowotwory na dystans.

W Indiach kurkuma jest używana i znana jako "Królowa wszystkich przypraw" od ponad 2000 lat. Chociaż początkowo używano jej jako barwnika, przez wieki jej prawdziwe właściwości lecznicze powoli wychodziły na jaw.

Od dawna znana ze swoich właściwości przeciwzapalnych, przeciwbakteryjnych i detoksykujących, ostatnie badania ujawniają, jak ten cud natury może leczyć choroby takie jak Alzheimer i rak.

Oto 7 sprawdzonych sposobów na to, jak kurkuma może poprawić Twoje zdrowie i szczęście. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz chciał zacząć dodawać tę cudowną przyprawę do swojej diety każdego dnia.

1. Zwalcza stany zapalne w naturalny sposób

Uważa się, że przewlekły stan zapalny jest winowajcą wielu naszych współczesnych chorób. Kurkumina, czyli aktywny związek kurkumy, jest silnym związkiem przeciwzapalnym, który dorównuje, a nawet przewyższa skuteczność wielu dostępnych leków przeciwzapalnych.

2. Chroni mózg

Zaburzenia poznawcze, takie jak demencja i choroba Alzheimera są często związane z obniżonym poziomem Brain-Derived Neurotrophic Factor (BDNF), który jest rodzajem hormonu wzrostu. Naukowcy odkryli, że kurkumina pozytywnie wpływa na poziom BDNF i może opóźnić lub nawet odwrócić wiele chorób mózgu lub związany z wiekiem spadek funkcji naszego mózgu.

3. Zmniejsza ryzyko zachorowania na kilka rodzajów raka

Kurkuma może być jednym z najsilniejszych naturalnych substancji przeciwnowotworowych tam. Nie tylko może zapobiec wzrostowi raka, ale hamuje rozwój i rozprzestrzenianie się, jak również i może nawet trzymać naturalne lekarstwo na tę straszną chorobę.

4. Poprawia trawienie

Jedzenie kurkumy na co dzień stymuluje pęcherzyka żółciowego, zmniejsza wzdęcia i gazy, i zapobiega zapaleniu przewodu pokarmowego. Jednakże, gdy cierpi z powodu choroby pęcherzyka żółciowego, kurkuma nie powinna być przyjmowana codziennie, aby uniknąć nadmiernej stymulacji, która może pogorszyć sytuację.

5. Chroni serce

Wykazano, że kurkumina obniża poziom cholesterolu LDL (lub złego), zapobiega krzepnięciu krwi i usuwa płytki nazębne gromadzące się w tętnicach.

6. Łagodzi objawy zapalenia stawów

Chociaż potrzeba więcej badań w tej dziedzinie, ludzie, którzy spożywają kurkumę regularnie zgłaszają różne poprawy ich stanu. To pomaga im zwalczać przewlekły stan zapalny i zmniejsza ból też. Niektórzy twierdzą nawet, że suplementy kurkuminy działają lepiej niż wiele dostępnych obecnie na rynku leków bez recepty lub na receptę. I działają bez żadnych skutków ubocznych.

7. Opóźnia starzenie się i poprawia długowieczność

Uważa się, że wolne rodniki i stany zapalne odgrywają główną rolę w starzeniu się, a kurkumina wpływa na oba. A biorąc pod uwagę, że również chroni serce i zwalcza raka, które są dwa z największych zabójców w dzisiejszym świecie, to oczywiście korzyści długowieczności też.

Te korzyści to tylko wierzchołek góry lodowej tego, co kurkuma może zrobić dla Twojego zdrowia.

KUP TERAZ:

Aby poprawić ogólny stan zdrowia i szczęścia, dodawaj codziennie ½ łyżeczki kurkumy do smoothies, soków, owsianek, zup, curry, stir-fry, domowych napojów gazowanych i dressingów.

Alternatywnie, możesz również przyjmować suplementy kurkuminy, co jest bardzo wygodną opcją. Wybieraj te z "bioperyną", która jest wyciągiem z piperyny pozyskiwanej z czarnego pieprzu. Zwiększa ona wchłanianie kurkuminy nawet o 2000 procent.

Źródła: https://www.realfarmacy.com/daily-turmeric/ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19594223 https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0031211 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18462866 umm.edu https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19233493 https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22407780 https://www.immunityageing.com/content/7/1/1

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z ich używaniem, a nie z powodu prowizji, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej

Komentarze (0)

Zostaw komentarz