Post

Popraw swoje trawienie i schudnij dzięki tej jednej sztuczce

Intermittent fasting to kolejny trend w dietetyce, który wyskoczył w ostatnim czasie. Podobnie jak w przypadku wszystkich metod odchudzania, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, czy intermittent fasting może naprawdę pomóc Ci schudnąć.

Okazuje się, że główną zaletą stosowania tej metody jest to, że może ona pomóc poprawić proces trawienia. Przyspieszając metabolizm i zdolność do trawienia pokarmów i wchłaniania składników odżywczych, zwiększasz swoje szanse na utratę wagi.

Zanim zaczniesz stosować nową dietę lub szukać nowej rutyny ćwiczeń, dowiedz się więcej o przerywanym poście, w tym o tym, jak może on pomóc poprawić trawienie.

Co to jest przerywany post?

Przerywany post jest łatwą do zrozumienia koncepcją. Po prostu przechodzisz między okresami, kiedy jesz, a okresami, kiedy pościsz. W tej metodzie, możesz pościć przez jeden dzień (lub pić soki), jeść umiarkowanie i zdrowo przez jeden dzień, a potem znowu pościć (lub pić soki). Inne opcje to poszczenie popołudniowe lub kilkudniowe.

Jak przerywany post może poprawić twoje zdrowie?

Podczas gdy przerywany post jest dość łatwym procesem, jakie korzyści zdrowotne naprawdę zapewnia? Od utraty wagi do poprawy trawienia, przerywany post jest znany z tego, że oferuje wiele korzyści, w tym te 6 powodów, dla których warto pościć.

1. Zwiększanie poziomu ludzkiego hormonu wzrostu przy jednoczesnym obniżaniu poziomu insuliny

Przerywany post może mieć duży wpływ na twoje ciało. Kiedy pościć, twoje ciało jest w spoczynku, zaczyna wykonywania naprawy komórkowej i sprawia, że zmiany w poziomie hormonów tak, że tłuszcz przechowywany w organizmie jest bardziej dostępne.

Zmiany te obniżą poziom insuliny we krwi, jednocześnie zwiększając dostępność ludzkiego hormonu wzrostu. Obie te zmiany mogą pomóc Ci zyskać mięśnie i spalić tłuszcz.

Obniżenie poziomu insuliny może również pomóc obniżyć ryzyko rozwoju cukrzycy. W tym samym czasie, jeśli już zdiagnozowano cukrzycę, to może chcesz skonsultować się z lekarzem przed próbą przerywanego postu.

 

2. Utrata wagi i zrzucenie tłuszczu z brzucha

Korzyść, której większość ludzi szuka - utrata wagi. Przerywany post może pomóc Ci schudnąć i ostatecznie pozbyć się uporczywego tłuszczu z brzucha. Jest ku temu kilka powodów.

Po pierwsze, będziesz spożywać mniej żywności, co oznacza, że będziesz otrzymywać mniej kalorii. Wspomniane wcześniej korzyści płynące z podniesienia poziomu ludzkiego hormonu wzrostu i obniżenia poziomu insuliny mogą również sprzyjać utracie wagi. Obniżając poziom insuliny, twoje ciało jest lepiej przygotowane do rozkładania tkanki tłuszczowej i przekształcania jej w energię.

Z przerywany post, będzie zmniejszenie spożycia kalorii podczas zwiększania metabolizmu. Te dwa czynniki mogą pomóc doprowadzić do utraty wagi, zwłaszcza wokół brzucha.

 

3. Obniż ryzyko cukrzycy

Jak wspomniano, niższy poziom insuliny zmniejszy ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2. Poprzez obniżenie insulinooporności i poziomu cukru we krwi, można ograniczyć swoje szanse na rozwój tego stanu. Według badań na ludziach, przerywany post może zmniejszyć poziom cukru we krwi o 3 do 6 procent, podczas gdy poziom insuliny może być zmniejszona między 20 a 31 procent.

 

4. Zwalczaj oznaki starzenia się

Stres oksydacyjny jest powszechną częścią starzenia się. Ponieważ cząsteczki określane jako wolne rodniki reagują z innymi cząsteczkami, istnieje większe prawdopodobieństwo rozwoju chorób przewlekłych i zauważenia typowych oznak starzenia. Te oznaki starzenia mogą być również spowodowane wzrostem stanu zapalnego.

Zarówno stres oksydacyjny, jak i stan zapalny mogą być zmniejszone dzięki przerywanemu postowi.

 

5. Przerywany post może poprawić zdrowie serca

Kolejnym powodem, dla którego warto spróbować przerywanego postu jest to, że może on poprawić zdrowie serca. Badania wykazały, że przerywany post może poprawić różne czynniki ryzyka związane z problemami sercowo-naczyniowymi. Obejmuje to obniżenie ciśnienia krwi, normalizację poziomu cholesterolu i ograniczenie poziomu insuliny.

 

6. Poprawia trawienie

Być może największą korzyścią jest w stanie poprawić swoje trawienie. Wykorzystując przechowywane tkanki tłuszczowej, można oczyścić swój system i pomóc proces trawienia. Usuwanie toksyn z przewodu pokarmowego może przyspieszyć proces trawienia i zwiększyć swój metabolizm.

Poprawa trawienia i pobudzenie metabolizmu może również pomóc w utracie wagi i wspomóc zdrowie serca.

Co to jest przerywany post?

Jest wiele sposobów na wykorzystanie przerywanego postu do poprawy zdrowia. Najczęstszą metodą jest poszczenie przez kilka dni. Podczas postu będziesz spożywał tylko płyny. Aby zapewnić sobie korzystne składniki odżywcze, powinieneś spożywać tylko napoje ze świeżych owoców i warzyw. Na tej stronie znajdziesz wiele darmowych przepisów na soki.

Przerywany post może być dla ciebie, jeśli walczysz z utratą wagi lub chcesz poprawić swój układ trawienny. Rozważ spróbowanie przerywanego postu, jeśli chcesz zrobić krok w kierunku lepszego zdrowia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz