Post

Maść magnezowa łagodzi bóle mięśni i nóg

Ból stawów i mięśni to coś, czego każdy doświadcza w pewnym momencie swojego życia. Kiedy ludzie myślą o bólach stawów i mięśni, zazwyczaj nie kojarzą ich z małymi dziećmi. Ale czy wiesz, że nawet dzieci w wieku 3 lat mogą doświadczać tych bólów?

Bóle wzrostowe dotykają około 25%-40% dzieci i zazwyczaj pojawiają się w dwóch okresach: We wczesnym dzieciństwie, między 3 a 5 rokiem życia, a później między 8 a 12 rokiem życia.

Bóle wzrostowe zazwyczaj dotyczą nóg, większość dzieci mówi, że ból jest zlokalizowany z przodu ud, w łydkach lub za kolanami. Bóle wzrostowe często występują późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem, zwykle przed pójściem dziecka spać. Intensywność bólu jest różna u poszczególnych dzieci. Wykazano jednak, że jest on na tyle bolesny, że może obudzić śpiące dziecko.

Na szczęście istnieje naturalne rozwiązanie na te bóle. Przepis na balsam na bazie magnezu krąży wiele wokół społeczności homeopatii i zdrowia alternatywnego, a wiele osób przysięga na jego skuteczność w leczeniu bólów stawów i mięśni, nie tylko tych spowodowanych bólami wzrostowymi.

Zanim spojrzysz na przepis na tę "maść", przyjrzyjmy się niesamowitym korzyściom zdrowotnym płynącym z jej składników.

Maść magnezowa łagodzi bóle mięśni i nóg

1. Magnesium

Po pierwsze, zaczniemy od głównego składnika, którym jest magnez. Bóle wzrostowe (i inne bóle stawów / mięśni) są często spowodowane przez problem niedoboru minerałów. Twoje kości składają się z substancji zwanej kolagenem, który łączy się z wapniem, tworząc strukturę kości.

Jeśli dziecko ma niedobór magnezu, to ten wapń nie będzie stabilny w kości, co powoduje skurcze znane jako bóle wzrostowe.

Wiele osób używa czystego oleju magnezowego do leczenia tych bólów, jednak z czasem może on podrażniać skórę, dlatego ta maść, która jest wypełniona korzystnymi składnikami, może pomóc zamortyzować stosowanie oleju magnezowego.

magnez

2. Arnika

Ekstrakt z rośliny arniki działa jako świetny dodatek do oliwy magnezowej. Jego właściwości przeciwzapalne mogą pomóc zapewnić ulgę w bólu od tych, którzy cierpią z powodu bólu stawów i mięśni, jak przyczyną tych rodzajów bólu są często ze względu na stan zapalny.

Arnika zapewnia działanie przeciwzapalne poprzez blokowanie działania histaminy, która jest związkiem uwalnianym przez organizm, który powoduje obrzęk.

Składniki:

  • 3 uncje oleju z arniki i olejku z komfretu ½ uncji wosku pszczelego ½ uncji kwasu stearynowego 1½ uncji masła shea 1½ uncji oliwy magnezowej 1½ uncji żelu z aloesu

Instrukcje:

Aby zrobić olej z arniki i comfrey infused:

Umieść dwie łyżki stołowe suszonych kwiatów arniki i dwie łyżki stołowe suszonych liści comfrey w słoiku. Wypełnij słoik z około 6 uncji oliwy z oliwek. Wymieszaj i umieść słoik w garnku zawierającym około dwóch cali wody. Trzymaj garnek na małym ogniu przez dwie do trzech godzin. Pilnuj, aby woda nie wyparowała, a zioła nie usmażyły się.

  1. Umieść olej z arniki i olej z komfii, wosk pszczeli i kwas stearynowy w żaroodpornej misce lub miarce. Umieść miskę w rondlu, w którym znajduje się kilka centymetrów wody i postaw go na grzejniku na średnio-niskim ogniu, aż wosk pszczeli się rozpuści. Wyłącz ogień i mieszaj masło shea aż do jego rozpuszczenia. Zdejmij patelnię z elementu grzejnego. Zdejmij miskę lub miarkę z patelni i pozwól jej ostygnąć, aż na górze utworzy się warstwa (jak na zdjęciu powyżej). Podczas gdy ta mieszanina stygnie, połącz osobno olej magnezowy i żel aloesowy w innym słoiku żaroodpornym. Umieść słoik w rondlu pełnym wody poprzednio używanej do podgrzewania mieszanki woskowej, aby się ogrzała, nie umieszczaj jej z powrotem na elemencie grzejnym. Gdy obie mieszanki będą miały temperaturę zbliżoną do temperatury ciała, czas je połączyć. Powoli wlewać mieszaninę magnezu i aloesu do mieszaniny wosku, jednocześnie ubijając mikserem.

Kontynuuj mieszanie przez kolejne trzy do pięciu minut, aż mieszanina zacznie gęstnieć i stygnąć.

Gdy balsam jest gotowy do mieszania, nadszedł czas, aby umieścić go w pojemniku. Chociaż można umieścić go w każdym rodzaju pojemnika chcesz, z wyjątkiem tych metalowych, ponieważ spowoduje rdzy, zaleca się wlać go do pojemnika wyciskania dla łatwego stosowania.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz