Post

Zrób tę mieszankę ACV i olejków eterycznych, aby rozwiązać problemy z grzybami

Ostatnia aktualizacja 9 kwietnia 2016 r.

Czasami śmierdzące stopy są martwą wskazówką, ale zazwyczaj jesteś świadomy swoich infekcji grzybiczych, zanim inni będą. Bardziej powszechne infekcje grzybicze to stopa atlety, grzybica paznokci u nóg lub palców, swędzenie jock, candida lub infekcje drożdżowe, pleśniawki jamy ustnej, grzybica i zapalenie opon mózgowych.

Na szczęście istnieje wiele naturalnych środków, które pomagają rozwiązać problem grzybów, takich jak mój domowy środek na swędzenie pończoch, i mogą być wykonane w domu. Więc zanim rzucisz się do sklepu, aby kupić leki bez recepty, które zazwyczaj są wypełnione chemikaliami, spróbuj tego naturalnego DIY antygrzybicznego sprayu z octu jabłkowego.

Szczerze mówiąc, przygotowanie tego sprayu przeciwgrzybiczego nie może być łatwiejsze, ponieważ wystarczy połączyć składniki w szklanej butelce z rozpylaczem o pojemności 5 uncji lub większej i dobrze wymieszać. Kluczem jest uzyskanie tych uzdrawiających skórę składników, w tym żelu aloesowego, octu jabłkowego i oczaru wirginijskiego. Ten ostatni zawiera taniny, które sprawiają, że wyciąg z oczaru wirginijskiego jest naturalnym środkiem ściągającym, ponieważ usuwa nadmiar oleju ze skóry. Ocet jabłkowy natomiast zawiera probiotyki i rodzaj kwasu, który sprzyja rozwojowi probiotyków, które mogą pomóc w zwalczaniu Candidy.

Podobnie, wybrałam trzy olejki eteryczne - z lawendy, mięty pieprzowej i rumianku - które mogą zwalczać grzyby i łagodzić skórę, a także dwa doskonałe nośniki olejowe: oliwę z oliwek i olej jojoba.

Po zmieszaniu wszystkich tych składników, przechowuj spray przeciwgrzybiczy w lodówce, aby zapewnić uczucie chłodzenia podczas użycia. Kiedy jesteś gotowy do użycia, po prostu rozpyl spray na dotknięty obszar, a następnie pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.

Stosuj 2-3 razy dziennie przez kilka dni lub do momentu ustąpienia objawów. Jeśli wystąpią jakiekolwiek podrażnienia, proszę zaprzestać stosowania lub rozcieńczyć oliwą z oliwek i aloesem i spróbować ponownie.

ACV i olejki eteryczne Spray przeciwgrzybiczy

Obsługuje: 20 użyć Czas przygotowania: 5 minut

Składniki:

    2 uncje czystego żelu aloe vera 1 uncja oleju jojoba ½ uncji oliwy z oliwek ½ uncji octu jabłkowego z cydru 10 kropli czystego eterycznego olejku lawendowego 2 krople czystego olejku eterycznego z mięty pieprzowej (opcjonalnie) 10 kropli olejku rumiankowego ½ uncji oczaru wirginijskiego

Instrukcje:

    Połącz wszystkie składniki w 5 uncji lub większej szklanej butelce z rozpylaczem. Wymieszać dobrze. Przechowywać w lodówce, aby zapewnić uczucie chłodzenia po użyciu.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany na DrAxe.com. Jest on ponownie opublikowany tutaj za zgodą. (we współpracy z FamilyLifeGoals.com)

Niektóre z linków, które umieszczam na tej stronie są linkami afiliacyjnymi. Jeśli przejdziesz przez nie, aby dokonać zakupu, zarobię niewielką prowizję (bez dodatkowych kosztów dla Ciebie). Należy jednak pamiętać, że polecam te produkty ze względu na ich jakość i moje dobre doświadczenia z nimi związane, a nie ze względu na prowizję, którą można uzyskać.
O Sarze Ding Sara Ding jest założycielką Juicing-for-Health.com. Jest certyfikowanym trenerem zdrowia Wellness, konsultantem żywieniowym i specjalistą od detoksu. Pomaga zapracowanym mężczyznom i kobietom zidentyfikować ich problemy zdrowotne u źródła, w celu wyeliminowania problemów dla optymalnego zdrowia fizycznego/mentalnego i dobrego samopoczucia. Czytaj więcej

Komentarze (0)

Zostaw komentarz