Post

Korzyści ze świeżo wyciskanych soków.

Dzięki świeżym sokom możemy dostarczać do organizmu wiele cennych witamin i minerałów. Jednocześnie soki są ekspresowo trawione co sprawia, że w krwi będą po kilkunastu minutach. Po tym czasie organizm będzie mógł już te wszystkie cenne dla nas składniki wykorzystywać. Stare komórki są zaś usuwane.

Picie świeżych soków to również sposób na dostarczenie do organizmu wielu cennych składników. W litrze soku mamy około 2 kg warzyw czy owoców. Zjedzenie tylu owoców nie będzie takie proste. natomiast wprowadzenie ich do organizmu w postaci soku nie będzie problemem. Wiele osób często spożywać będzie te same owoce co może wprowadzić pewną nudę. Dlatego czasami wato tą bazę składników uzupełnić. Można się także zdecydować na wykorzystywanie nowych składników, tak by sok był bardziej wartościowy. Dzięki świeżym sokom będziemy mogli alkalizować swój organizm co sprawi, że wróci normalne pH. To ważne, ponieważ jeśli ktoś będzie stosował tradycyjną dietę jego organizm będzie miał niewłaściwe pH co może wprowadzić różne problemy. Natomiast dzięki świeżym sokom możemy budować swoją odporność.

Jeśli chcemy mieć sprawnie funkcjonujący system immunologiczny to powinniśmy również uzupełniać swoje soki o niewielką ilość czosnku. Dzięki spożywaniu soków można cieszyć się zdrowiem. Dlatego bardzo wiele osób rozpoczynając swoją przygodę z sokami zaczyna je dalej spożywać w dużych ilościach, ponieważ zawsze gwarantują zdrowie. Ważną właściwością soków będzie również to, że oczyszczają one organizm. Każdego dnia proces trawienia dla naszego organizmu jest dość trudny, dlatego właśnie pojawia się problem z odkładaniem i wydalaniem. Soki natomiast są bardzo szybko trawione i organizm może zająć się usuwaniem złych składników. Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich, pestycydów, chemikaliów z pożywienia jest bardzo ważne i trzeba to brać pod uwagę. Wielu lekarzy stara się podkreślać, że to właśnie świeże soki są takim lekiem naturalnym i będą nam gwarantować ochronę przed chorobami cywilizacyjnymi, które są obecnie naprawdę wielkim problemem. Często okazuje się, że głód jest spowodowany brakiem cennych składników odżywczych w organizmie. Przygotowywanie soków daje nam naprawdę wiele korzyści i warto z tego skorzystać.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz