Post

Pozbądź się bólu stóp w kilka minut dzięki tym 5 skutecznym ćwiczeniom rozciągającym stopy i palce u stóp

Ostatnia aktualizacja 27 SEP 2018 r.

"Twoja kość palca jest połączona z twoją kością pięty, twoja kość pięty jest połączona z twoją kością nogi, twoja kość nogi jest połączona z twoją kością uda ...", może pamiętasz, jak idzie piosenka. Nigdy tak naprawdę nie zwracałam na nią uwagi, ale teraz myślę, że uczy ona naprawdę ważnej rzeczy: że wszystkie nasze kości są ze sobą połączone.

Dlatego też, gdy boli Cię jedna część stopy, mogą boleć Cię również wszystkie inne części nogi.

Ból stopy może być spowodowany wieloma przyczynami, do których należą takie schorzenia jak: zapalenie stawów, bunions, stopa sportowca, nakładające się na siebie palce, nagniotki, wrastające paznokcie i ostrogi piętowe. Wszystkie z nich mogą powodować pewnego rodzaju dyskomfort. Przyrostek "-itis" oznacza, że jest to stan zapalny.

Czy wiesz, że każdy organ w Twoim ciele jest powiązany z punktami meridianowymi w stopach? Chińska refleksologia istnieje od tysiącleci i opiera się na przekonaniu, że twoje stopy są źródłem twojego zdrowia. Następnie istnieje wiele różnych kąpieli detoksykacyjnych dla stóp - opartych na przekonaniu, że stopy są najlepszym miejscem do wyciągania toksyn.

Get Rid Of Foot Pain With These Foot Stretches

Prawdopodobnie najmniej drastyczne z Twoich wyborów, aby złagodzić ból stóp jest rozpoczęcie rozciągania. Rozciąganie stóp jest tak łatwe do wykonania i możesz je wykonać w około 5 minut, a najlepsze jest to, że możesz to zrobić wszędzie!

Powiązane: 7 Proste techniki masażu, aby złagodzić różne bóle ciała.

1. Unoszenie palców stóp

Podnieś swoje palce u stóp. Nie brzmi to trudno, ale dla niektórych osób może być niewiarygodnie trudne do wykonania. Stań na nogach i podnieś wszystkie palce stóp do góry. Palec wskazujący powinien unosić się w ten sam sposób i na tej samej wysokości co duży palec. Zrób to pięć razy dla każdej stopy.

stopy

2. Podnoszenie palców stóp

Kiedy jesteś w pozycji Toe Raise, opuść tylko duży palec u nogi. Pozostałe palce trzymaj w górze. To może być naprawdę trudne, ale "inteligentne" stopy są silniejsze i bardziej zrównoważone. Jeśli możesz nacisnąć duży palec u nogi, spróbuj zamiast tego nacisnąć tylko mały palec u nogi. Naprzemiennie. Pięć na każdy palec u każdej stopy.

3. Rozbujaj się

Stojąc, kołysz ciężar ciała na zewnątrz stopy, podnosząc ciężar ciała z wewnętrznej strony stopy. Następnie kołysz się do wewnątrz, aż ciężar ciała spocznie na wewnętrznej stronie stopy. Wykonuj ćwiczenia na obu stopach jednocześnie i na każdej stronie po dziesięć razy.

4. Rolowanie piłki tenisowej

Wejdź na piłkę tenisową i przetocz ją pod stopami, wywierając delikatny nacisk. Zrób to na obu stopach. Kiedy skończysz, przechyl stopę tak, aby palce wskazywały w kierunku kolana. Następnie wyprostuj palce tak, aby były skierowane bezpośrednio w dół.

5. Palce u rąk i nóg

Usiądź z nogami wyciągniętymi przed siebie, palce stóp skierowane są w górę, w kierunku sufitu. Pochyl się do przodu i połącz palce stóp z palcami u stóp, a następnie delikatnie pociągnij do tyłu. To może być trochę skomplikowane. Jeśli nie możesz zrobić obu stóp, spróbuj jedną stopę na raz, daj sobie czas. Powrót do normalnego funkcjonowania może być trudny, zwłaszcza jeśli od dzieciństwa nie miałeś elastycznych stóp.

Inne porady dotyczące stóp

Te inne wskazówki dotyczące pielęgnacji stóp mogą pomóc w przywróceniu równowagi, zdrowia i siły Twoim nogom:

  • Spaceruj boso na zewnątrz. Nazywa się to uziemianiem i można znaleźć jego korzyści zdrowotne tutaj. Twoje stopy zostały zaprojektowane tak, aby były elastyczne, wyrosły, aby trzymać się nierównych powierzchni - dlatego właśnie mamy palce. Moczyć się w soli Epsom. Mówiłem o tym wcześniej, ale sole Epsom mogą pomóc w detoksykacji stóp. Są one również świetnym sposobem na zwiększenie spożycia magnezu (jeśli masz jego niedobór). Wybierz odpowiednie obuwie. To zadanie jest trudne dla niektórych pań. Wybieranie wygodnych butów często oznacza rezygnację z tych ładnych - zrezygnuj całkowicie z wysokich obcasów. Unikaj całkowitego zwężania palców. Wybierz buty odpowiednie do szerokości Twojej stopy. Zrezygnuj z klapek (ich chwytliwe działanie jest w rzeczywistości bardzo szkodliwe dla Twoich stóp!). Wybierz buty, które pozwalają stopom oddychać - z płótna lub siatki - i wybierz buty, które mają dobre wsparcie łuku. Zgłoś się do specjalisty od stóp. Jeśli ból stóp utrzymuje się, idź do specjalisty od stóp. Może kupisz niestandardowe wkładki ortopedyczne, które mogą być drogie, ale sprawią, że poczujesz się, jakby Twoje stopy były na chmurach.

Dbaj o swoje stopy, zwłaszcza jeśli jesteś cukrzykiem. Zdrowie stóp jest kluczowe dla Twojego ogólnego stanu zdrowia, więc nie ignoruj ich.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz