Post

Szałwia i ocet jabłkowy - płukanka, która przyciemni siwe włosy

Choć możesz nie czuć się na swój wiek, twoje włosy cię zdradzą. Osobiście siwe włosy pojawiają się u mnie od czasów, gdy byłam nastolatką. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat wkrada się coraz więcej tych kłopotliwych szarobiałych pasemek.

Moje włosy są bardzo ciemne i nie jestem jeszcze gotowa, by je wszystkie odsłonić. Nie chcę stosować ostrych, chemicznych farb, więc postanowiłam wypróbować naturalny sposób na ukrycie siwizny... Szałwia!

Szałwia ma wiele korzyści zdrowotnych. Znana jest z tego, że łagodzi ból gardła, odpiera stany zapalne, leczy depresję, wzmacnia zęby i dziąsła oraz wiele innych. Jest również bardzo smaczna z drobiem i warzywami korzeniowymi.

Szałwia jest dobra dla Twojej skóry i włosów. Stosowana jest od czasów starożytnych do zwalczania łysienia i stymulowania wzrostu włosów. Jest naturalnym barwnikiem dla ciemnych włosów. Niestety, jest to produkt wyłącznie dla brunetek! Nie zakryje całkowicie siwych włosów, ale z czasem je przyciemni, dopasowując się do Twojego naturalnego koloru włosów.

Naturalne odwrócenie siwizny dzięki płukance z szałwii i acv

Do płukanki z szałwii dodałam ocet jabłkowy. Ocet jabłkowy działa cuda na włosy. Pomaga przywrócić równowagę pH i usunąć pozostałości nagromadzone na włosach. Jest również świetną odżywką i środkiem ułatwiającym rozczesywanie. Do tego przepisu użyłam zwykłej szałwii ogrodowej (Salvia officinalis). Istnieje kilka rodzajów szałwii i w większości mają one takie same właściwości bazowe. Ja używałam szałwii ogrodowej tylko do przyciemniania włosów.

Materiały

  • ¼ szklanki octu jabłkowego z cydru 1 garść świeżych liści szałwii lub 2 łyżki stołowe suszonej szałwii 2 szklanki wody czajnik do herbaty miska (wystarczająca do zmieszczenia 2 filiżanek) lejek butelka z tyglem (opcjonalnie)

Przygotowanie

  1. Usuń szałwię z łodyg (jeśli używasz świeżej). Rozerwij je, aby uwolnić naturalne olejki. Napełnij miskę do pełna. Doprowadź do wrzenia dwie 2 szklanki wody. Zdejmij z ognia i zalej zioła. Parz przez 15-20 minut i odstaw do ostygnięcia. Woda zmieni kolor na całkiem zielony. Jeśli zdarzy Ci się mieć ból gardła, zachowaj trochę herbaty i dodaj odrobinę miodu. Ból gardła zniknie w mgnieniu oka. Przecedzić herbatę z szałwii i dodać ją do octu. Delikatnie zawirować. Lubię używać butelki typu cruet, ponieważ ułatwia ona nakładanie na włosy.

włosy

Jak stosować płukankę z szałwii i octu?

Płukanka z szałwii jest najlepiej stosować jako końcowe zastosowanie po umyciu włosów. Tak, poczujesz zapach octu, ale zniknie on wraz z wysychaniem włosów. Ja lubię zawiesić głowę nad umywalką i wylać płukankę na włosy. Następnie pozwalam włosom spłynąć i ponownie używam tego, co znalazło się w umywalce. Robię to kilka razy z rzędu, a następnie suszę włosy ręcznikiem.

Kluczem do stosowania płukanki z szałwii w celu przyciemnienia siwych włosów jest stosowanie jej konsekwentnie za każdym razem, gdy myjesz włosy. Dzięki temu nie tylko przyciemnisz swoje siwe włosy, ale także pogłębisz kolor brązowych lub czarnych włosów i nadasz im połysk.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz